Penziony v Les Allues

Ubytování v Les Allues v klidném prostředí a umístěné do méně frekventované budovy s rodinným zázemím. Přesně toto Vám nabídnou penziony v Les Allues. Většina penzionů v Les Allues se od hotelů v Les Allues liší svojí velikostí a množstvím pokojů, přístupem personálu a také umístěním, které je často směrováno na periférie Les Allues.
Řadit dle:


6 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 6 1 

1. Chalet Ancolie 

Foto: Chalet Ancolie
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Chalet Ancolie is located in Les Allues. This property is 700 metres from Olympe 2 Ski Lift. The chalet includes 8 bedrooms, a kitchen with an oven and a microwave, as well as a coffee machine. A flat-screen TV is available.


2. Chalet L'Hirondelle 

Foto: Chalet L'Hirondelle
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Offering a terrace and a shared lounge, Chalet L'Hirondelle is located in Les Allues, 2.1 km from Olympe 2 Ski Lift. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen.


3. Chalet La Mouette 

Foto: Chalet La Mouette
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Chalet La Mouette is set in Les Allues and offers a terrace. The accommodation is 2.1 km from Olympe 2 Ski Lift. This chalet comes with 3 bathrooms with a bath or shower and free toiletries. The accommodation is equipped with a kitchen.


4. Chalet Anastasia 

Foto: Chalet Anastasia
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Boasting mountain views, Chalet Anastasia features accommodation with a balcony and a coffee machine, around 2.1 km from Olympe 2 Ski Lift. Featuring garden views, this chalet also comes with free WiFi.


5. Chalet La Busserole 

Foto: Chalet La Busserole
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Chalet La Busserole is located in Les Allues. There is a full kitchen with a dishwasher and a microwave. Private bathrooms also come with a bath or shower. Extras include a washing machine and a tumble dryer.

Pokoje

Horská chata se 4 ložnicemi (8 dospělých)
osob0 - 0 EUR za noc

6. Chalet Route de Mottaret 

Foto: Chalet Route de Mottaret
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

9 km from Olympe 2 Ski Lift, Chalet Route de Mottaret is located in the Meribel-Mottaret district of Les Allues. Guests staying at this chalet have access to free WiFi. The property includes a living room with a TV.


6 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 6 1 

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: